Zpětné zrcátko v kině zvýšilo zájem o mikrobusy

Německá autopůjčovna využila originálním způsobem skryté kamery v kinosále a přitáhla tak pozornost publika ke svému spotu.

Rear View Mirror Cinema

Zadavatel: Europcar
Agentura: Ogilvy
Země: Německo
Rok: 2009

Zadání

Autopůjčovna Europcar zařadila v Německu do své nabídky možnost výhodného zapůjčení mikrobusu Volkswagen za cenu od 53 eur na den.

Problémem této akce, nazvané Minibus Special, bylo jednak to, že o ní nikdo nevěděl, jednak skutečnost, že obecně málo lidí uvažuje ve svých plánech na víkend o využití auta z půjčovny.

Úkolem kampaně tedy bylo oslovit cílovou skupinu mladých aktivních lidí a přesvědčit je k využití nabídky Minibus Special.


Řešení

Jako ideální místo pro realizaci kampaně zvolila agentura Ogilvy Frankfurt kino, kde se mladí lidé často scházejí s přáteli a jsou naladěni na zábavu.

Ovšem namísto klasického spotu, který by nezískal tolik pozornosti, byl vytvořen originální koncept, jenž vtáhl návštěvníky kina do děje. Během promítání spotu mohli totiž na plátně vidět sami sebe.

Pod plátnem umístěná skrytá kamera přenášela dění v sále přímo do reklamního spotu společnosti Europcar. Ten zobrazoval kabinu jedoucího mikrobusu, v jehož zpětném zrcátku se „odráželi“ diváci sedící v kině. Tím byla zajištěna zvýšená pozornost návštěvníků věnovaná dění na plátně.

Vstupenka do kina navíc fungovala jako kupón na slevu ve výši 10% při využití nabídky Minibus Special.

Podívejte se, jak spot vypadal přímo v kině:Výsledek

Krátce po spuštění kampaně vzrostl v cílových městech zájem o zapůjčení mikrobusů společnosti Europcar o 45 %.18. Srpen 2010

Štítky:  , , ,

Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT