Zhasněte světla, použijte svíčku – povedená kampaň WWF na Filipínách

Environmentalistická organizace World Wildlife Fund rozeslala na Filipínách velmi jednoduchý a přesto vysoce účinný direct mail na podporu snižování emisí oxidu uhličitého.

Candle


Zadání

Filipínská pobočka mezinárodní organizace World Wildlife Fund, která se zabývá ochranou přírody a environmentalismem, chtěla přesvědčit Filipínce, aby během tzv. Hodiny Země zhasli všechna světla a pomohli ušetřit energii (a tím jednorázově snížit emise oxidu uhličitého).

Skutečně významnou úsporu energie by zajistila podpora projektu ze strany největších korporací v zemi, což jsou největší odběratelé elektřiny.


Řešení

Kromě klasické mediální kampaně zaměřené na širokou veřejnost byla realizována direct mailová kampaň cílená na ředitele a jednatele velkých podniků.

Ti obdrželi zásilku v podobě žluté svíčky zasunuté v černé krabičce, která byla opatřena datem a hodinou, kdy má akce proběhnout, a nápisem: „Zhasněte světla, abyste pomohli redukovat globální oteplování.“

Zepředu pak krabička se svíčkou navozovala dojem rozsvícené kancelářské budovy. Jak adresát svíčku vytahoval, budova postupně „zhasínala“, až zhasla úplně. Namísto elektrických světel pak měla posloužit získaná svíčka.

Zásilka tak názorně demonstrovala, jak jednoduché je připojit se k Hodině Země.


Výsledek

Podpora podniků vzrostla o 260 % oproti roku 2008.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT