Zastavte hodiny, zachraňte život – kampaň libanonské neziskovky

Libanonská nevládní organizace Hep Attitude Positive pomáhající lidem se žloutenkou zvýšila díky úspěšné direct marketingové kampani množství vybraných peněz o 70 %.

Hep Attitude Donation Box

Zadavatel: Hep Attitude Positive
Agentura: JWT Beirut
Země: Libanon
Rok: 2009

Zadání

V Libanonu je ze čtyř milionů obyvatel nakaženo 108 000 žloutenkou typu B a C. Nevládní organizace Hep Attitude Positive pomáhá lidem, kteří potřebují léky, ale nemohou si je dovolit.

Úkolem kampaně bylo přesvědčit lidi, aby darovali organizaci peníze, které budou použity na léčbu žloutenky.


Řešení

Vzhledem k velmi omezenému rozpočtu neziskovky navrhla agentura JWT speciální stojan určený pro výběr peněžních prostředků.

Součástí stojanu byly tři digitální displeje. První z nich dokola odpočítával deset sekund, přičemž pokaždé, když dospěl k nule, zemřela jedna osoba na žloutenku.

Na druhém displeji rostl počet obětí žloutenky (číslo každých deset sekund narostlo o jednotku) a na třetím počet zachráněných životů.

Pokaždé, když někdo přispěl do pokladnice, která byla součástí stojanu, odpočet sekund se (bez ohledu na to, jak blízko byl nule) restartoval a přibyla jedna zachráněná osoba. Na výši příspěvku nezáleželo.

Výzva na stojanech zněla: „Zastavte hodiny, zachraňte život.“ Nechyběla informace o tom, že každých deset minut někdo zemře na žloutenku typu B a C, protože chybějí peníze na jeho záchranu.

Stojany byly rozmístěny v různých obchodních centrech hlavního města Bejrútu.


Výsledek

Během dvou měsíců od rozmístění stojanů bylo nashromážděno 250 tisíc dolarů, což je o 70 % více, než v předchozím roce.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT