Zahrajte si v „prázdném“ filmu prostřednicvím webkamery v kampani aerolinek

Aerolinky Emirates ze Spojených arabských emirátů realizovaly ojedinělou kampaň, aby propagovaly nově otevřenou pravidelnou linku. Natočily film "bez lidí", ve kterém si z pohodlí domova mohl zahrát kdokoli.

The Exposure of Tom King


Zadání

Letecká společnost Emirates otevíraly před rokem novou přímou linku z Dubaje do Los Angeles. Úkolem kampaně bylo dostat tuto informaci do širšího povědomí.


Řešení

Los Angeles je městem filmů. Na oslavu otevření nové linky do tohoto města byl proto natočen krátký film nazvaný „The Exposure of Tom King“.

Ovšem, jak už to v reklamních kampaních bývá, nebyl to obyčejný film. Byl to film bez herců. Všechny scény byly natočeny tak, jako by v nich vystupovali živí lidé, avšak na místě, kde by divák očekával postavu pronášející dramatické fráze, nikdo nebyl.

Podívejte se, jak vypadal natočený snímek:To však samozřejmě nebylo vše, hlavní část kampaně teprve následovala. Lidé po celém světě byli osloveni prostřednictvím videobannerů (obrandovaných logem Emirates), aby se zúčastnili castingu na role v tomto filmu.

Na stránce konkurzu, pak našli informace o tom, že aerolinky Emirates otevřely tuto novou linku a při té příležitosti vzniká film, v němž si mohou zahrát.

Stačilo si pak vybrat roli, kterou jste si chtěli zahrát – mohla to být některá z hlavních postav, nebo jen kompars – a pomocí webkamery a mikrofonu příslušný part natočit. Na uvedené stránce konkurzu si můžete jednotlivé pokusy amatérských herců prohlédnout.

Mezi zájemci z celého světa pak vybírala obsazení Avy Kaufman, která vedla herecké castingy např. na filmy Šestý smysl, nebo Zkrocená hora.

Vybraní „herci“ byli nakonec s použitím profesionální filmařské techniky zasazeni do příběhu, a byť se vzájemně naživo nikdy neviděli, ve filmu účinkovali ve společných scénách bok po boku.

Prohlédněte si výsledný film:Film měl premiéru 7. listopadu 2008 v odpoví­dajícím stylu: v kině bez diváků. Nicméně byl živě streamován na stránkách projektu: www.theexposureoftomking.com.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT