XERTEC neznamená jen hardware – nabízí také dvě softwarové oblasti: DOMS a Systémy zpracování dat

Společnost XERTEC zahájila nové aktivity v oblastech zpracování dat a dokumentů. K rozhovoru o aktuálním dění jsme se proto setkali s Pavlem Janouškem, obchodním manažerem pro oblast produkčních řešení.

Direkt: Když se řekne XERTEC zpracování dokumentů, většina zákazníků si vybaví vaše obálkovací linky. Co tedy máte nového?

Pavel Janoušek: Námi dodávané a servisované obálkovací technologie značky Pitney Bowes jsou léty a reálnými zkušenostmi prověřené. Vzhledem k počtu i rozmanitosti nasazení v tiskových střediscích lze říci, že se prosadily jako vysoký český standard. Velký potenciál vidíme v komplexním zpracování dat a dokumentů – v našem portfoliu jsou technologie tvořící ucelená řešení. Tedy nejen obálkování, ale i vysokorychlostní produkční tisk a software.

Direkt: Software není v souvislosti s vaší firmou zatím často skloňovaný…

Pavel Janoušek: Software byl v pojetí XERTECu v historii primárně spojen s obálkovacími linkami. Pomocí něj je již řadu let možno monitorovat a reportovat provoz tiskového střediska, operativně sledovat a řídit, co se děje. V průběhu času jsme do našeho produktového portfolia zařadili i dvě důležité softwarové oblasti: Document Output Management System (DOMS) a Systémy zpracování dat.

Direkt: Máte již nějaké zkušenosti přímo z českého prostředí?

Pavel Janoušek: Námi dodávané DOMS řešení – DOC1, EngageOne – využívají ve světě stovky významných společností. XERTEC zajistil v rámci České republiky implementace a servis pro společnosti z oblasti financí, utilities a poskytovatelů tiskových služeb. Volitelnou součástí DOMS řešení je vysokokapacitní elektronický archivační systém Vault. Ten lze s výhodou využít pro archivaci klientské komunikace (scany příchozí korespondence i odchozí dokumenty) v řádech desítek tisíc až milionů kusů měsíčně. Zmínit můžeme též implementaci našeho řešení EMTEX určeného nejen pro konverzi tiskových streamů, ale i slučování dokumentů s původně ofsetově předtištěnými formuláři.

Direkt: Hovořil jste zatím o EngageOne, Vault, EMTEX… A jak je to se zmiňovanými Systémy zpracování dat?

Pavel Janoušek: Pitney Bowes a XERTEC, který firmu na českém trhu zastupuje, si uvědomuje návaznost DOMS řešení na systémy, které data pro produkci dokumentů připravují. Každá obchodně orientovaná společnost přece musí opakovaně vybrat, kterého zákazníka, jakou nabídkou, kdy a jakým způsobem oslovit. Náš Portrait podporuje a usnadňuje právě takový výběr! Náš zákazník v něm získá robustní nástroj pro snazší akvizici nových klientů nebo naopak pro udržení klientů stávajících. Úměrně narůstajícímu množství dat o klientech narůstá i potřeba jejich „čistoty“. Také pro čištění dat máme podpůrné softwarové systémy.

Direkt: Jaké budou další kroky?

Pavel Janoušek: Oblast software nás silně zajímá, neboť logicky doplňuje řetězec zpracování dat a dokumentů hned na jeho počátku. Výše uvedená témata jsou obsáhlá a vyžadují osobní prezentaci i komunikaci. Ta již s vybranými společnostmi probíhá nad zcela konkrétními tématy.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT