Využijte potenciálu SMS zpráv, začněte budovat databázi ještě dnes

SMS zprávy mohou být účinnou součástí marketingové komunikace. Mezi jejich největší přednosti patří možnost přesného cílení, osobnější charakter komunikace a také vynucená (omezením délky na 160 znaků) stručnost sdělení, která nutí marketéry jít přímo k věci.

SMS najdou marketingové využití zejména při propagaci krátkodobých slevových akcí nebo zařazení nového výrobku do nabídky. Dále je možné je využít k zasílání informací o objednávce, k připomínání událostí, k provádění rychlých průzkumů zákaznické spokojenosti, nebo jako nástroj k ověřování identity.

Vyžádaná komunikace prostřednictvím SMS pak slouží jednak k podpoře prodeje, jednak posiluje vztah se zákazníkem.

Firmy se zatím s marketingovým využíváním SMS zpráv příliš nezkamarádily. Na vině je především skutečnost, že nemají vybudovanou databázi osob, které daly souhlas s využíváním svého mobilního čísla k marketingovým účelům. Druhým důvodem pak je fakt, že mnoho firem teprve začalo objevovat možnosti digitálního marketingu a k „esemeskám“ se ještě nedopracovaly.

Získat kontakty do opt-in databáze přitom nemusí být složité. Důležité je nabídnout zákazníkům protihodnotu.

Například při nákupu nabídněte možnost zaslání čísla objednávky a informací o jejím průběhu prostřednictvím SMS zprávy. Nebo při registraci dejte novému zákazníkovi možnost přihlásit se k odběru aktuálních novinek nejen e-mailem, ale také SMS zprávami. Pokud jej navíc upozorníte, že součástí SMS zprávy bude vždy slevový kód, je úspěch takřka zaručen.

Nebo můžete úplně jednoduše přidat souhlas s komunikací prostřednictvím SMS do podmínek, které uživatel schvaluje při registraci, nicméně v takovém případě musíte počítat s rizikem, že zákazník tyto podmínky zpravidla nečte a při prvních pokusech o (nečekanou) SMS komunikaci jej spíše znechutíte.

SMS zprávy jsou v každém případě levným nástrojem pro udržování vztahu se zákazníkem, péči o něj a při vhodně nastavené strategii (například v kombinaci se zmiňovanými slevovými kódy) mají také slibný akviziční potenciál. K jeho využití stačí málo – začít s budováním databáze SMS kontaktů ještě dnes.


Zdroj: dmnews.comKampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT