Vtipná kampaň „moderního“ Macu proti „zastaralému“ PC

Apple si vyšlápl na Microsoft poněkud drzou kampaní, v níž na základě článků v médiích a výsledků průzkumů shazuje platformu PC a operační systém Windows.

Mac vs. PC


Rivalita mezi společnostmi Microsoft a Apple trvá již mnoho let. V loňském roce Apple nasadil nepřehlédnutelnou bannerovou kampaň, která měla přesvědčit uživatele k přechodu ze „zastaralého“ PC na „moderní“ Mac.

Pro kampaň byly vytvořeny dvě postavy: PC reprezentované nemoderním pánem ze staré školy nápadně se podobajícím Billu Gatesovi a Mac v podobě mladého muže, který již na první pohled „jde s dobou“.

Vznikla série multimediálních bannerů, v nichž má vždy „Mac“ s přehledem navrch, zatímco „PC“ se jen vzteká nebo se snaží zoufale „změnit realitu“.

Jednotlivé bannery si můžete prohlédnout po kliknutí na obrázek (mějte strpení, první načtení videa chvilku trvá):V tomto banneru se postavě PC nelíbí výroky z médií, které nepříznivě referují o systému Windows Vista. Snaží se proto stále přepnout na jiný banner, až se dostane konečně k jednomu pozitivnímu. Ten však bohužel chválí operační systém Applu, Mac OS X.

Stejně jako v předchozím případě, i zde se objevuje nelichotivá citace novinového titulku, který se PC snaží neuměle opravit.

Tentokrát se PC chlubí novým Newswire kanálem s aktualitami ze světa PC. Samozřejmě přicházejí samé špatné zprávy. Alespoň, že je kanál opravdu rychlý, pokud jde o nejčerstvější události.

V tomto banneru Apple upozorňuje na skutečnost, že přes 80 % zákazníků vlastnících Mac je s ním spokojeno. To se PC nelíbí a pokusí se tedy ukazatel spokojenosti posunout na druhou stranu…

V posledním ze série bannerů se PC snaží zastavit údajný odliv uživatelů pomocí burcujícího článku a výmluvné fotografie.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT