Vtipná kampaň britské vlády připomněla nutnost používat kondomy i na dovolené

Že i vládní osvětová kampaň může obsahovat humor a nadsázku předvedlo ministerstvo zdravotnictví ve Velké Británii. On-line bannerová kampaň poučovala mladé Brity o tom, že pravidla bezpečného sexu je nutné dodržovat i při letních radovánkách.

Condom – Essential wear


Zadání

Britské ministerstvo zdravotnictví chtělo v létě 2007 nasadit on-line vzdělávací kampaň nabádající k používání kondomů.

Cílovou skupinou měli být mladí lidé, konkrétně ti, kteří se chystají v létě vyrazit na dovolenou. Právě na dovolené lidé mnohdy podlehnou pohodové atmosféře a při „letním románku“ nemyslí na ochranu.


Řešení

Kampaň musela v první řadě upoutat pozornost, jelikož osvětový web není právě to, co uživatelé na internetu běžně hledají.

Byla proto vytvořena bannerová kampaň s cílem zaujmout a pobavit.

První ze série bannerů zpočátku navozuje dojem, že zachycuje dívku oddávající se vášnivému sexu. Po chvíli však záběr odhalil, že se pouze urputně snaží sbalit si své zavazadlo na dovolenou. Text na závěr banneru zní: „Pas. Lístky. Kondomy.“ Následně se objeví logo kampaně s heslem „Condom – Essential wear“ (Kondom – Základní oděv) a banner je prolinkován na web kampaně www.condomessentialwear.co.uk.Další dva bannery pak vtipně upozorňují, že při konzumaci alkoholu (a to platí nejen na dovolené) se váš úsudek zhoršuje, nicméně i v případě, že se „sblížíte“ s protějškem, o který byste ve střízlivém stavu zájem nejspíš neměli, pokud použijete za každých okolností kondom, budete přinejmenším v bezpečí z hlediska přenosu pohlavních nemocí.

Vyzkoušejte si verzi pro muže:A pro ženy:Bannery byly umístěny na stránky, kde je cestování v popředí zájmu návštěvníků, jako jsou například weby Expedia nebo Lonely Planet. Nechyběly také na stránkách letních festivalů.

Web kampaně pak obsahoval (a dosud obsahuje) velké množství informací týkajících se bezpečného sexu podaných stravitelnou formou.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT