Virtuální „Pochod za velkou otázku“ – kampaň Friends of Earth

Britská environmentalistická organizace Friends of the Earth využila on-line kampaň k prosazení nového zákona o ochraně klimatu.

Pochod za velkou otázku (Big Ask March)


Zadání

Friends of the Earth (Přátelé Země) potřebovali najít způsob, jak mobilizovat podporu pro prosazení silného environmentalis­tického zákona.

Cílem kampaně bylo získat 65 000 lidí, kteří kontaktují své poslance a následně 60 poslanců pro petici za zákon. Cílilo se na „Mid-greens“ (umírnění zelení), kteří mají jistý smysl pro zodpovědnost, ale nedělají si iluze o tom, jestli je možné dosáhnout opravdových změn. Ty bylo třeba přesvědčit, že změn je možné dosáhnout společně a vyzvat je k podpisu petice.


Řešení

Kampaň zmodernizovala protestní pochod pro podmínky digitálního věku. Místo pouhého podpisu petice bylo možné na web umístit video s vlastním protestem a poslat ho e-mailem svému poslanci a požádat ho, aby hlasoval pro zákon o ekologii.

Byly použity např. video budky na hudebních festivalech, kde se lidé přidávali k pochodu, aniž by se museli vzdát svého pohodlí na bahnitém poli. Každý Brit měl možnost se zapojit odkudkoliv ve světě…

Kolektivní hlas nabral na síle, když Johnny Borrell z Razorlight, Thom Yorke z Radiohead a další celebrity rozšířili informace mezi svými fanoušky. Bylo rozesláno 5 tisíc e-mailů lidem, kteří již byli zaregistrovaní u FoE a pak se očekával „dominový efekt“.Výsledek

172 937 lidí se dožadovalo zákona o ochraně klimatu (oproti cílovým 60 000) v největší environmentalis­tické akci všech dob ve Spojeném království.

Bylo nahráno 50 tisíc videí, 95 % poslanců bylo osobně osloveno svými voliči a 241 z nich podpořilo návrh zákona (oproti cílovým 60). 58 % Britů dnes na FoE pohlíží jako na společnost, která účinně propaguje environmentální řešení.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT