V kampani Microsoftu se o práci ve firmách ucházel robot

Microsoft propagoval svůj nový produkt Windows Server 2008 pomocí direct mailu, který zasílal "robot" ucházející se o práci v IT oddělení vybrané firmy.

The Ideal Candidate

Zadavatel: Microsoft
Agentura: Wunderman Dubai
Země: SAE
Rok: 2008

Zadání

Microsoft uváděl na arabský trh systém Windows Server 2008 a chtěl systém představit středně velkým podnikům ve Spojených arabských emirátech.

Rozpočet na oslovení jednoho kontaktu byl vzhledem k velikosti databáze značně omezený, volba proto padla na plošný direct mail.


Řešení

Systém Windows Server 2008 byl globálně propagován jako supermocný robot, který pracuje neúnavně 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Tohoto positioningu bylo využito v direct mailové kampani.

IT manažeři vybraných firem obdrželi standardně vyhlížející životopis uchazeče o práci, ovšem s jedním rozdílem, oproti ostatním životopisům: o práci se neucházel člověk, nýbrž robot.

Zásilka samozřejmě obsahovala průvodní dopis, v němž robot IT24X7 žádal o příležitost pracovat pro společnost, do které psal.

Životopis obsahoval všechny náležitosti, včetně fotografie a předchozích pracovních zkušeností. Ty tady byly uvedeny v podobě referencí na jiné společnosti, které již Windows Server 2008 úspěšně implementovaly.

Kontaktní údaje pak vedly na web, kde bylo možné získat další informace o „uchazeči“ a nechybělo jeho telefonní číslo směřující na infolinku o produktu.


Výsledek

Z 1 800 oslovených manažerů jich více než 500 navštívilo web. Dosud implementovalo systém Windows Server 2008 třicet čtyři společností, což pro Microsoft znamená velmi vysokou návratnost investice.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT