Utopte mobil jako první a získáte jej zdarma – kampaň odolného Samsungu

Samsung chtěl v interaktivní kampani demonstrovat schopnosti svého nového odolného modelu, nechal proto lidi soutěžit o to, kdo jej dříve shodí na beton či do vody.

Samsung Shakedown

Zadavatel: Samsung
Agentura:
From Stockholm With Love
Země: Švédsko
Rok: 2009

Zadání

Samsung uváděl na švédský trh mobilní telefon s označením B2100, který vyniká zvýšenou odolností proti nárazům a vodotěsností.

Úkolem kampaně bylo zvýšit povědomí o tomto modelu a zábavným způsobem představit jeho přednosti.


Řešení

Samsung připravil soutěž, která probíhala v reálném čase na microsite samsungshakedow­n.com.

Na mírně nakloněnou skleněnou desku bylo umístěno 70 telefonů Samsung B2100, pod nimi se nacházela betonová podlaha a skleněná nádrž s vodou. Každý z mobilů měl pak své vlastní telefonní číslo, na které mohli soutěžící volat.

Jakmile někdo na vybraný telefon zavolal, ten začal vyzvánět a především vibrovat, čímž se posouval po skleněné desce čím dál blíže k okraji. Pokud se někomu podařilo svým hovorem způsobit pád daného mobilu z desky dolů (a nechat jej tak dopadnout na tvrdý beton, nebo do vody), pak tento přístroj vyhrál. Na telefon ležící na podlaze nebo ve vodě mohl ještě jednou zavolat a ověřit si, že opravdu funguje.

Celou místnost, v níž se Samsungy nacházely, natáčely 4 kamery a obraz živě přenášely na microsite. Ta již sice nefunguje, ale její demoverzi si můžete prohlédnout zde.

V kampani nebyla využita žádná placená média. Samsung o ní informoval 80 tisíc svých odběratelů e-mailového newsletteru, na Facebooku ji pak rozšířili prostřednictvím svých soukromých profilů pracovníci agentury From Stockholm With Love.


Výsledek

Kampaň běžela v několika kolech a každé z nich vygenerovalo přes 30 tisíc hovorů.

Během dvou měsíců od spuštění kampaně vzrostly prodeje Samsungu B2100 o téměř 100 %, přičemž ve stejné době žádná jiná kampaň pro tento model neběžela.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT