Úspěšná interaktivní kampaň propojila mobily s virtuálním psem

O tom, že marketingové využití mobilních telefonů není jen téma pro odborné články, ale skutečně v praxi použitelný nástroj, nás vždy znovu přesvědčují úspěšné kampaně ze zahraničí. Jedna z nich pomohla australské neziskovce k výraznému navýšení obdržených příspěvků.

Throw Us A Bone


Zadání

Když už lidé přispívají na charitu, často posílají peníze především velkým a známým charitativním organizacím. Australská dobročinná nadace Sydney Dogs & Cats Home (SD&CH) se potřebovala prosadit v „konkurenci“ těchto velkých neziskovek a proto zvolila cestu originální reklamní kampaně.


Řešení

Agentura M&C Saatchi přišla s projektem „Throw us a bone“, což v angličtině znamená jednak „Hoďte nám kost“, ale také jde o australský výraz pro „podání pomocné ruky“.

Vznikla interaktivní kampaň, jejímž úkolem bylo namísto vyvolávání pocitu lítosti lidi pobavit a získat je tak pro věc.

Hlavní postavou kampaně se stal animovaný pes Frankie. V centru Sydney byla umístěna velkoplošná obrazovka, na které Frankie žil běžným každodenním psím životem, poskakoval, štěkal, drbal se, spal a hlavně: loudil kosti.

V okolí obrazovky se pohybovali dobrovolníci, kteří upozorňovali kolemjdoucí na Frankieho přítomnost a rozdávali letáčky s informacemi SD&CH.

Cílem kampaně bylo jednak informovat o existenci Sydney Dogs & Cats Home, ale především získat finanční prostředky na pomoc psům a kočkám, o něž se nadace stará. Peníze lidé mohli posílat právě prostřednictvím Frankieho.

Stačilo mu pomocí SMS „hodit kost“. Po odeslání textovky se na obrazovce zhmotnila virtuální kost, kterou Frankie okamžitě zhltnul a jmenovitě dárci poděkoval. Navíc mu předvedl některý z osmi (psích) kousků ze svého repertoáru.

Předvedený trik dostal dárce současně na svůj mobil, kde si jej mohl znovu přehrát. To podporovalo lidi v opakovaném přispívání, pokud chtěli vidět Frankieho další kousky.

Frankieho život na obrazovce a jeden z jeho triků po obdržení kosti si můžete prohlédnout na videu:Výsledek

Jedna hozená kost (tedy jedna odeslaná SMS) znamenala příspěvek ve výši $5. Během prvních tří dnů bylo zasláno 1 327 textových zpráv, přičemž 17,4 % lidí přispělo opakovaně. Nadace zaznamenala také 600% nárůst počtu dobrovolníků a mediální pokrytí v hodnotě $150 000.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT