Určete děj on-line filmu a pomozte chlapci najít lásku v kampani čokolády

Oblíbená řecká značka čokolády Lacta chtěla posílit vztah mladých lidí ke značce, a tak je vtáhla do příběhu lásky, jehož vývoj mohli sami ovlivňovat.

Love at First Site

Zadavatel: Lacta
Agentura: OgilvyOne Worldwide
Země: Řecko
Rok: 2008

Zadání

Lacta je jednička na řeckém trhu čokolád, jejíž kampaně byly vždy propojené s tématem lásky.

V roce 2008 hledala značka nový koncept on-line kampaně s cílem posílit vztah mladých lidí (18 – 24) ke značce a zvýšit prodeje.


Řešení

Agentura OgilvyOne se rozhodla navázat na rok starý televizní spot značky Lacta, v němž se díky útržku z obalu čokolády Lacta najdou dva zamilovaní lidé na koncertě.

Podívejte se na spot z roku 2007:Návaznost na příběh z reklamy byla retrospektivní a kampaň se v ději vracela o dva roky zpět, kdy se hlavní aktéři spotu, řecký chlapec Petros a anglická dívka Joanna setkávají na řeckém ostrově Paros, kde Joanna tráví dovolenou. Na první pohled se do sebe zamilují, jejich románek však trvá pouze týden, protože Joanna se musí vrátit do Anglie.

Kampaň je založena na sedmnáctiminutovém interaktivním on-line filmu, který je rozdělen do deseti epizod.

V jejich průběhu musí uživatel pomocí správných rozhodnutí o dalším směřování děje dovést milenecký pár ke šťastnému shledání na koncertě. Tedy k onomu shledání známému z dřívější televizní kampaně.

Podívejte se na trailer ke kampani:Kromě toho, že byl celý interaktivní film obrandován logem Lacta, i samotné výrobky se staly součástí kampaně: pokud uživatel nebyl schopen „pohnout“ příběhem dále, mohl si koupit tabulku čokolády Lacta, na jejímž obalu našel speciální kód. Po jeho zadání ve filmu získal nápovědu pro další akce.

Celý příběh si můžete zkusit projít s anglickými titulky na stránce www.loveatfirstsite.gr/en.


Výsledek

Microsite kampaně navštívilo 150 tisíc unikátních uživatelů a na Facebooku stránka kampaně získala 11 tisíc fanoušků, což byla na řecké poměry velmi slušná čísla.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT