Unilever rozesílal v Thajsku špinavá trička

Originální a především názorný direct mail obdržely thajské ženy od společnosti Unilever, která tak propagovala schopnosti svého pracího prášku Breeze Excel.

Mučící test (Torture Test)


Zadání

Společnost Unilever prodává v Thajsku prací prášek pod značkou Breeze Excel. Značka slibuje odstranění skvrn již po jednom vyprání, spotřebitelé však byli k tomuto tvrzení pochopitelně skeptičtí. Úkolem tedy bylo přesvědčit zákazníky o kvalitách pracího prášku Breeze Excel.


Řešení

Nejlepším důkazem je možnost ověřit si slibovaný účinek na vlastní kůži. Agentura Lowe proto rozeslala direct mail, který sestával z krabičky se vzorkem prášku zabalené do bílého trička. Dále už to bylo na thajské poště – a ta nezklamala.

Balíčky dorazily velmi znečištěné a výzva tedy zněla jasně: „Chcete-li, aby tričko vypadalo jako nové, stačí jej jednou vyprat přiloženým vzorkem prášku.“

Cílovou skupinou byly vybrané ženy po celém Thajsku, včetně zemědělských oblastí bez velkého vlivu televize nebo tisku.


Výsledek

Nemáme k dispozici přesná čísla, nicméně podle zadavatele měla kampaň obrovský „word-of-mouth“ efekt, který zajistil znatelné zvýšení prodejů i zlepšení znalosti značky.30. Červenec 2009

Štítky:  , , ,

Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT