Umění uvnitř i navenek – direct marketingová kampaň argentinského vína

Dnes představujeme úspěšnou kampaň společnosti Diageo, předního světového výrobce alkoholických nápojů.

Umění uvnitř i navenek (Art inside and outside)


Zadání

Diageo se pro svou kolekci argentinských vín Navarro Correas rozhodla realizovat kampaň v Latinské Americe. Cílem bylo dostat značku do širšího povědomí a navázat pozitivní vztah se zákazníky.


Řešení

Během dvou týdnů byl vytvořen seznam integrovaných akcí, které pokryly nejrůznější mediální oblasti: BTL, On a Off trade, eventy, direct marketing, radical marketing a digitální marketing.

Navarro Correas je synonymem pro umění – jejich viněty zobrazují mistrovská díla renomovaných umělců – proto vznikl koncept „Art inside and outside“ (Umění uvnitř i navenek).

Diageo odstranilo umění z vinět, které tak zůstaly čistě bílé, a nechalo ho vtrhnout do prostor velkoměst. Cílem bylo přiblížit umělecký svět k lidem a lidi k uměleckému světu a jeho prostřednictvím ke značce Navarro Correas. Myšlenka byla tak silná, že ji Diageo přijalo jako novou image své značky.

Kromě toho společnost oslovila několik jihoamerických umělců, aby pomalovali sudy, vystavili je v různých zemích a následně je vydražili a získaný výtěžek věnovali jako příspěvek na dobročinné sbírky.


Výsledek

Kampaň „Umění uvnitř i navenek“ byla realizována v několika zemích Latinské Ameriky a vždy s velkým úspěchem. Tato kampaň měla za cíl především budování značky a pozitivní ohlas na všech trzích, kde probíhala, potvrzuje, že svůj úkol splnila. V průběhu tohoto roku je spouštěna také na nejdůležitějších světových trzích – v USA, Kanadě a Evropě.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT