Ulovte iPhonem virtuální Mini a vyhrajte skutečné ve švédské kampani

Automobilka Mini předvedla jako jedna z prvních možnosti využití geolokačních služeb v marketingové kampani.

Getaway Stockholm

Zadavatel: Mini
Agentura: Jung von Matt
Země: Švédsko
Rok: 2010

Zadání

Mini je stylová značka aut oblíbená především mladými lidmi. Letos v září uvedla automobilka na trh model Countryman, který se stal prvním Mini s délkou přesahující 4 metry. Jedná se o crossover určený k výletům mimo asfaltové silnice.

Úkolem švédské kampaně bylo představit model cílové skupině aktivních mladých lidí a zdůraznit dobrodružnou povahu nového Mini.


Řešení

Agentura Jung von Matt se rozhodla cílovou skupinu oslovit prostřednictvím mobilní aplikace (pro iPhone) a na ni navázané dobrodružné hry o Mini Countryman.

Hra Getaway Stockholm 2010 byla založena na principu geolokačních služeb, kdy hráč na svém iPhonu v každém okamžiku viděl jak polohu svou, tak polohu soupeřů. Soutěžení probíhalo po dobu jednoho týdne na území švédského hlavního města a cílem hráčů bylo stát se tím posledním, kdo bude mít na svém iPhonu v držení virtuální Mini Countryman.

Ke splnění tohoto úkolu bylo nutné přiblížit se k aktuálnímu držiteli Mini na vzdálenost kratší než 50 metrů, virtuální vůz mu sebrat, a pak už se „jen“ držet minimálně 50 metrů daleko od všech protihráčů.

Každého jistě napadne, že řešením by bylo odjet někam daleko od civilizace, ovšem po opuštění Stockholmu zůstane Mini „ležet“ na hranici města, kde jej může sebrat další hráč. Proti pravidlům by bylo také například umístění telefonu na soukromém pozemku, kde vzdálenost k nejbližšímu plotu přesahuje 50 metrů – v takovém případě mohl organizátor Mini hráči odebrat a vrátit jej předchozímu držiteli.

Podívejte se na video, kterým byla kampaň spuštěna:Výsledek

Kampaň probíhala v říjnu 2010 a získala si velkou mediální pozornost, přesné výsledky však zatím nebyly zveřejněny. Video na YouTube zaznamenalo přes 76 tisíc zhlédnutí.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT