Tajná taneční párty na podporu značky Smirnoff

Výrobce alkoholických nápojů, společnost Diageo, v loňském roce připravil ve spolupráci s agenturou Amnesia Razorfish výjimečnou integrovanou kampaň na podporu značky Smirnoff.

The Smirnoff Experience Secret Party 2008


Společnost se rozhodla uspořádat největší australskou taneční party roku 2008 s volným vstupem. Tedy přesněji řečeno, vstup byl sice zdarma, ale party zdaleka nebyla pro každého. Tak vznikla The Smirnoff Experience Secret Party 2008.

Celá kampaň byla založena na tom, že zájemci o účast na party se na ni museli v první řadě dostat, přičemž nevěděli, kdy a kde se bude konat. Jejich úkolem bylo najít vstupenky rozmístěné na různých místech po celé Austrálii.

K tomu bylo nutné sledovat nápovědy a vodítka, které se objevovaly jak on-line, tak v „reálném“ světě.

Indicie vedoucí k úspěšnému nalezení některé ze vstupenek se nacházely například na Smirnoffem vytvořených blozích, na mobilních stránkách, na stránce speciální skupiny na Facebooku, v Adobe Air aplikaci a samozřejmě také na webu celého projektu TheWayIn.com.au.

Samotný web byl propagován především pomocí bannerů a on-line videí (jedno z nich si můžete prohlédnout níže).V „off-line“ světě byly informace k dispozici zejména na plakátech a billboardech, odkaz na web se však objevoval i na toaletách nebo chodnících, kampaň tedy měla i určitý guerillový charakter.

Jako propojení on-line a off-line světa pak fungovala zmiňovaná Adobe Air aplikace a mobilní telefony účastníků tohoto „honu“. Jak aplikace, tak mobil uživatele jednou za čas obdržely informaci o GPS poloze konkrétního vodítka ke vstupence.

Kampaň se dočkala obrovské mediální odezvy, tisíců příspěvků na blozích a v diskusích, facebooková skupina projektu měla kolem 3 tisíc členů (ještě dnes, rok po kampani, má přes 1 700 členů) a cíl dostat značku mezi lidi tak byl jednoznačně splněn.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT