Studie: Interaktivní marketing odčerpá peníze z tradičních médií

Podle studie americké společnosti Forrester Research se 60 % firem chystá přesunout marketingové výdaje od „tradičních“ komunikačních kanálů k interaktivním nástrojům.

Marketéři se chystají více využívat zejména sociální média a mobilní marketing (příklad nápaditého použití mobilního marketingu najdete v tomto našem článku) na úkor tiskové a televizní reklamy a především direct mailu.

Studie předpokládá roční nárůst marketingového využití sociálních a komunitních služeb v příštích pěti letech ve výši 34 % a mobilního marketingu o 27 %.

Růst předpovídá také „starším“ interaktivním kanálům, mezi něž patří zejména e-mailing (11 % ročně), SEM (15 % ročně) a bannerová reklama (17 % ročně).

Nejvíce peněz má i nadále proudit do marketingu ve vyhledávačích, na který se dnes vydává 15,39 miliard USD ročně (v roce 2014 to má být 31,59 mld.). Následuje bannerová reklama s necelými 8 miliardami USD (17 mld.) a e-mailing s 1,25 mld. (2,08 mld.).

Sociální sítě v současnosti přilákají 716 milionů USD ročně, nicméně za pět let podle prognózy Forrester Research předstihnou e-mailing a dostanou se na 3,11 miliard amerických dolarů za rok. Do mobilního marketingu by měly investice vzrůst ze současných 319 milionů USD na 1,27 miliardy.


Zdroj: directmag.comKampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT