Studie: Bannery podporují reklamu ve vyhledávačích

Zatímco marketing ve vyhledávačích zpravidla cílí na potenciální zákazníky s jasným zájmem o produkt, displejová reklama stojí často na začátku nákupního procesu a pomáhá v zákazníkovi zájem o konkrétní zboží teprve vyvolat.

Podle studie americké společnosti Eyeblaster, která sledovala v průběhu jednoho roku on-line kampaně integrující displejovou reklamu a reklamu ve vyhledávačích, je patrná synergie obou kanálů.

Z celkového počtu konverzí jich 72 % přinesly pouze bannery, 23 % pouze vyhledávače a 5 % vyhledávače poté, co zákazník nejprve viděl displejovou reklamu.

Čísla lze číst také tak, že téměř pětina konverzí z reklamy ve vyhledávačích nastala až poté, co zákazník viděl minimálně jeden reklamní banner na stejný produkt.

Studie však také potvrdila, že vztah mezi displejovou reklamou a reklamou ve vyhledávačích je závislý na odvětví.

Například firmy působící v oblasti cestovního ruchu získaly 54 % konverzí z kampaní ve vyhledávačích, jelikož jejich zákazník zpravidla cítí konkrétní potřebu a aktivně hledá na internetu možnosti jejího uspokojení.

Naopak v segmentu spotřebního zboží přišlo 80 % konverzí z displejové části kampaně a jen 20 % z reklamy ve vyhledávačích.


Zdroj: emarketer.comKampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT