Skoro jsem hrál v Transformers 2 – kampaň značky Chevrolet

Originální direct mail rozesílala v Malajsii automobilka Chevrolet, když zvala své významné partnery na soukromé promítání filmu Tranformers 2. Získala si je tvrzením, že si ve filmu málem zahráli.

I Almost Starred In Transformers 2

Zadavatel: Chevrolet
Agentura:
Leo Burnett/Arc Worldwide
Země: Malajsie
Rok: 2009

Zadání

Značka Chevrolet byla jedním z hlavních sponzorů filmu Transformers 2 a chtěla této skutečnosti využít nad rámec klasické komunikace spojené s filmem.

Rozhodla se proto pozvat své cenné zákazníky a především editory a šéfredaktory významných motoristických časopisů na svůj exkluzivní premiérový promítací večer s cílem podpořit dobré vztahy s těmito pro automobilku důležitými lidmi.

Premiérové promítání Chevroletu však nebylo zcela exkluzivní, ve stejnou dobu pořádalo podobnou akci více sponzorů z automobilové oblasti (např. výrobce pneumatik Goodyear), úkolem kampaně proto bylo přesvědčit oslovené, aby se zúčastnili právě večera značky Chevrolet a ne jiných sponzorů.


Řešení

Agentura Leo Burnett/Arc Worldwide vytvořila personalizovaný kreativní direct mail, který rozeslala na 290 osob z cílové skupiny.

Vzhledem k velkému počtu pozvánek, které tito lidé obdrželi od rozličných sponzorů filmu Transformers 2, potřeboval Chevrolet v první řadě zajistit, aby adresáti zásilku vůbec zaznamenali.

To se podařilo díky větším rozměrům zásilky a nápisu na obálce, který prohlašoval: „Udělali jsme, co bylo v našich silách, abychom Vás dostali do nejnovějšího filmu o Transformers.“

Uvnitř se pak nacházel storyboard jedné ze scén filmu, s nadepsaným jménem režiséra a dvěma hlavními aktéry scény, přičemž jedním z těchto aktérů byl právě adresát zásilky. Muži tak našli své jméno vedle herečky Megan Fox, filmovým partnerem pro ženy měl být herec Shia LaBeouf.

V samotných záběrech z filmu byl obličej původního hlavního hrdiny nahrazen obličejem příjemce direct mailu (fotografie pozvaných agentura získávala z rozličných zdrojů). Zásilka tak navozovala dojem, že Chevrolet chtěl obsadit do hlavní role jejího adresáta, což se sice nakonec nepovedlo, ale automobilka pro něj má alespoň bezplatnou vstupenku na exkluzivní premiérové promítání filmu.


Výsledek

Z celkových 290 rozeslaných pozvánek se premiérového večera zúčastnilo 286 oslovených.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT