Roddick proti videohře v kampani American Express

American Express využilo k propagaci svého sponzorství tenisových akcí americkou hvězdu Andyho Roddicka, který se v kampani musel utkat s "postavičkou" ze hry PONG.

Dokážeš zastavit PONG? (Can you stop the PONG?)


Zadání

Společnost American Express chtěla propagovat mezinárodně skutečnost, že je sponzorem mnoha tenisových událostí v roce 2006.


Řešení

Agentura OgilvyInteractive připravila kampaň „Roddick vs. PONG“.

Ústředním motivem byl souboj jednoho z nejlepších světových tenistů Andyho Roddicka s jeho „úhlavním nepřítelem“, legendární destičkou z videoher zvanou PONG. Heslo znělo: „Dokážeš zastavit PONG?“

Kampaň spoléhala na displejovou reklamu a virální šíření.

Bannery vyzývaly uživatele, aby pomohli Roddickovi v boji s PONGem a zahráli si flashovou hru na adrese stoppong.com (již nefunkční).

Virálnímu šíření pomohla jednak možnost vložit banner na svůj blog a předávat tak poselství o boji Roddicka, v němž potřebuje pomoc fanoušků, jednak vtipné video uveřejněné na YouTube:
Výsledek

1,2 milionu odehraných her na stoppong.com, čtyřikrát vyšší míra prokliku než je průměr odvětví, 240 tisíc zhlédnutí videa na YouTube a přibližně 250 000 impresí na blozích píšících o akci „Dokážeš zastavit PONG?“.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT