Průzkum: Spotřebitelé příliš nedůvěřují sociálním sítím

Přestože sociální sítě nabízejí velké příležitosti pro marketingové využití, ve chvíli, kdy zákazník stojí před rozhodnutím o nákupu, informacím získaným prostřednictvím těchto nových diskusních fór stále příliš nevěří.

Podle průzkumu agentury Lightspeed Research pouze třetina dotazovaných věří, že sociální jsou zdrojem podrobných nezávislých informací, které potřebují k rozhodnutí o nákupu produktu. Naopak 23 % respondentů nedůvěřuje informacím získaným ze sociálních sítí.

Ostatním zdrojům informací o produktech, mezi něž patří například vyhledávače nebo systémy pro porovnávání cen, důvěřuje 68 % lidí, nedůvěřuje jim pouze 5 % dotazovaných.

Zajímavé také je, že podle průzkumu lidé řadí on-line zdroje informací (kromě sociálních sítí, které skončily poslední) v důvěryhodnosti a vlivu na nákupní rozhodování nad rodinu a přátele, kteří se umístili na předposledním místě průzkumu.
Chcete-li se dozvědět více o tom, jak efektivně využívat sociálních sítí pro marketingové účely, navštivte konferenci Den iDirektu.
Zdroj: marketingmaga­zine.co.ukKampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT