Průzkum chování na internetu na Digital Natives

Hlavním hostem programu druhého setkání Digital Natives byl Kevin Allen, Global Head of Planning sítě Proximity Worldwide, který řídí strategické plánování agentur z Londýna. V Praze představil nový výzkum na téma chování mužů vs. žen v online prostředí.

Studie zahrnuje patnáct zemí včetně České republiky a muži z ní vycházejí jako soutěživí, což naráží částečně na nepochopení u žen. „Asi 63 % britských žen si stěžuje, že muži věnují příliš času on-line hrám,“ zmínil Kevin Allen. Muži si naopak stěžují na to, že ženy příliš často kontrolují své e-maily a vyzrazují on-line svá tajemství.

Zajímavé je, že v Česku je situace trochu jiná: na přílišné kontrolování e-mailů si u svých partnerů stěžuje téměř 60 % žen. Téměř polovina českých mužů pak tvrdí, že jejich partnerky příliš nerozumí technologiím.

Globální trendy jsou ale zřejmé: muži se chtějí na internetu bavit, soutěžit, skórovat. Ženy naopak vnímají internet spíše jako platformu, kde mohou rozvíjet vztahy s přáteli a rodinou. „Chování on-line odráží do velké míry to, jak se lidé chovají v reálném světě“, uvedl Allen.3. Červenec 2009

Štítky:  , , ,

Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT