Případová studie DM Kooltherm

Společnost Kingspan Insulation vyrábí a prodává vysoce kvalitní izolační desky pro obytné a užitkové budovy, které jsou vhodné i k dalším průmyslovým účelům v celé Evropě. Na podzim tohoto roku oslovila společnost architektonická studia a projekční kanceláře netradičním direct mailem.

KLIENT: Kingspan Insulation

ZNAČKA: Kooltherm

AGENTURA: Leo Burnett Praha

KOMUNIKAČNÍ KANÁLY: Direct mail a telefonický follow-up

REALIZACE: Říjen a listopad 2014

CÍLE Cílem direct mailu bylo netradičním způsobem demonstrovat klíčový benefit izolace Kooltherm K5, kterým se zásadně odlišuje od hlavního konkurenčního izolačního materiálu, a dále zvýšit povědomí o značce Kingspan mezi architekty a projektanty.

ŘEŠENÍ Direct mail je součástí regionálního kreativního konceptu, jehož základní idea dramatizuje hlavní konkurenční výhodu izolačního materiálu Kooltherm K5. Pro dosažení stejných izolačních vlastností je totiž (ve srovnání s polystyrenem) potřeba pouze poloviční tloušťka izolace. Pokud je použit Kooltherm, znamená to tak více prostoru, větší výhled i více světla v interiéru. Abychom tyto benefity demonstrovali v DM co nejlépe, je jeho součástí model domečku, který je kolem dokola obklopen polystyrenem. Díky této nadsázce ukazujeme, jak mohou působit domy, které používají standardní izolační materiály. Doprovodný tex pak vysvětluje, že tato situace s Kooltherm nikdy nenastane. Součásti jsou rovněž klíčové kontakty na sales reprezentanty společnosti Kingspan. Rozesílce DM samozřejmě předcházel velmi pečlivý výběr a verifikace databáze. V první vlně byl DM rozeslán na 800 kontaktů v ČR a na 200 na Slovensku. Během listopadu bude následovat 2. vlna DM, jejíž součástí bude rozesílka specifických a detailních produktových informací. Celý projekt DM završí telefonický follow-up.

Zdroj: Leo Burnett Praha2. Listopad 2014

Štítky:  , , ,

Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT