Pošlete SMS řidiči a způsobíte nehodu (v novozélandské interaktivní kampani)

Stejně jako v mnoha jiných zemích, i na Novém Zélandu představuje časté používání mobilů během řízení velký problém. Poučit veřejnost o nebezpečí tohoto počínání se rozhodla novozélandská vláda v kampani propojující videobannery s mobilními telefony.

Text The Driver


Zadání

Stejně jako v Belgii i na Novém Zélandu jde čím dál více dopravních nehod na vrub nepozornosti řidičů způsobené používáním mobilního telefonu za jízdy.

Novozélandská vláda tedy zadala agentuře Clemenger BBDO vytvoření osvětové kampaně o nebezpečnosti používání mobilů (zejména psaní SMS) během řízení auta.


Řešení

Cílem kampaně bylo lidi nejen varovat před nebezpečím, které představuje čtení či psaní textových zpráv, ale nechat je toto nebezpečí poznat na vlastní kůži.

Byly vytvořeny interaktivní bannery, které vyzývají návštěvníka webu k odeslání SMSky řidiči, z jehož pohledu sleduje právě probíhající cestu autem.

Po odeslání zprávy ve speciálním tvaru na stanovené číslo řidiči zapípá telefon, ten jej vezme do ruky a ve „videobanneru“ uživatel vidí jím napsaný text na displeji řidičova mobilu.

Během čtení zprávy však virtuální řidič přestane věnovat pozornost silnici a způsobí srážku s protijedoucím au­tem.

Poté má uživatel na výběr mezi opětovným přehráním videa a odesláním kamarádovi. Zároveň mu přijde SMS s textem: „Když řídíš, čtení zpráv, jako je tahle, může být smrtelné. Pamatuj, že nepozorní řidiči jsou nebezpeční. Předej zprávu přátelům a pošli je na testthedriver­.co.nz.“

Jak to celé fungovalo si můžete vyzkoušet na této stránce.


Výsledek

První den kampaně bylo „řidiči“ odesláno více než 170 zpráv a od té doby již tisíce dalších.

Kampaň pronikla do celostátních médií, společnosti začaly hromadně zakazovat svým zaměstnancům používání mobilů za volantem služebních vozidel a vláda byla vyzvána veřejností k vydání plošného zákazu používání telefonů během řízení auta.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT