Otravný banner demonstroval výhody protihlukových oken

Interaktivní banner pomohl německému výrobci oken zdvojnásobit návštěvnost stránek a podstatně zvýšit poptávku po jeho produktech.

Pop-Up Window Crazy Chong

Zadavatel: Bechtold
Agentura: Publicis
Země: Německo
Rok: 2008

Zadání

Společnost Bechtold je zavedený výrobce oken v Německu. Úkolem on-line kampaně bylo zvýšit povědomí o značce mezi architekty, designéry, stavaři a současnými i potenciálními majiteli domů a představit jim protihluková okna značky Bechtold. To vše při zachování minimálních nákladů.


Řešení

Převážná většina pop-up oken je otravná a uživatelé je rychle zavírají. Právě na to sázela v kampani agentura Publicis Frankfurt a umístila reklamní banner značky Bechtold do mimořádně obtěžujícího pop-up okna.

Jakmile se okno na některém ze serverů o bydlení a architektuře objevilo, začal v něm velmi nepříjemně zpívat a hrát lokálně známý kytarista Crazy Chong. Cílem bylo, aby návštěvník stránky ochotně klikl na tlačítko pro zavření reklamního okna.

Pokud tak učinil, okno se opravdu zavřelo, a to doslova: namísto standardní akce, kterou je zmizení pop-up okna, sledoval uživatel, jak je hudebník „zavírán“ za zvukotěsným oknem Bechtold. Následně se v banneru objevil odkaz na web značky Bechtold.

Protihlukové okno bylo možné opakovaně otevírat a zavírat, pokud to uživatele přestalo bavit, mohl samozřejmě pop-up okno zavřít úplně.

Podívejte se na krátké video, jak banner fungoval:Výsledek

V průběhu kampaně vzrostla návštěvnost webu značky Bechtold dvojnásobně a co je ještě důležitější, množství objednávek se zvýšilo o 39 %.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT