Originální interaktivní TV kampaň Škody v Polsku propagovala nový Superb

Škodovka využila v polské kampani pro nový model Superb Estate DRTV spot, který nutil diváky k interakci a seznámení se s novinkou v nabídce výbavy.

Electrically Operated Boot

Zadavatel: Škoda Auto
Agentura: Change Integrated
Země: Polsko
Rok: 2009

Zadání

Škoda se snaží v Polsku prezentovat jako inovativní značka. Jednou z novinek jejího vlajkového modelu Superb Estate se stalo v loňském roce elektronicky ovládané víko kufru, umožňující otevírání a zavírání kufru na dálku.

Nejlepším způsobem, jak tuto inovaci zákazníkům představit, by byla osobní demonstrace v autosalonu, tou však lze oslovit pouze omezený počet lidí. Škoda se proto rozhodla pro kampaň, která umožní potenciálním zákazníkům vyzkoušet si pohodlí spojené s dálkovým ovládáním víka kufru přímo u nich doma.


Řešení

Svou pověst inovativní značky Škoda podpořila nejen samotnou implementací nové funkce do nabídky (přece jen není první automobilkou, která ji nabízí), ale také způsobem propagace.

Agentura Change Integrated využila v kampani skutečnosti, že většina Poláků má na svých televizorech již od dob socialismu na prvních dvou programech naladěny veřejnoprávní kanály TVP 1 a TVP 2. Vytvořila dva spoty, které byly na obou programech vysílány simultánně, a zobrazovaly model Superb Estate jednou se zavřeným a jednou s otevřeným kufrem.

Diváci byli přímo ve spotu vyzýváni, aby stiskem tlačítka „1“ (resp. „2“) na svém dálkovém ovladači otevřeli (resp. zavřeli) víko kufru. Mohli si tak na vlastní kůži vyzkoušet, jak jednoduché a pohodlné je otevírání kufru u nového modelu Škody.

Jak „dvojspot“ vypadal, si můžete prohlédnout na následujícím videu:Výsledek

Zatímco do autosalonů Škoda v Polsku zavítá každý týden přibližně 35 tisíc návštěvníků, tento dvojitý spot umožnil představit inovaci originálním a zapamatovatelným způsobem hned čtyřem milionům zákazníků.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT