Originální gratulace přinesla firmě mnoho potenciálních zakázek

Direct mail v podobě červeného koberce umístěného před vchody reklamních agentur umožnil firmě specializované na práci s fotografiemi navázat spolupráci s předními reklamními agenturami v Rakousku.

Rote Teppiche für Gewinner

Zadavatel: Blaupapier
Agentura: Freie Kreative
Země: Rakousko
Rok: 2009

Zadání

Rakouská společnost Blaupapier je specialistou na fotografie, jejich zpracování, úpravu a tisk. Jejími zákazníky jsou především reklamní agentury.

Úkolem kampaně bylo kreativním způsobem oslovit další agentury s nabídkou spolupráce.


Řešení

Agentura Freie Kreative připravila kampaň zacílenou na vídeňské reklamní agentury, které uspěly v soutěži Effie Awards. Těm bylo rozesláno portfolio společnosti Blaupapier, zdůrazňující její kreativní přístup, komplexní dovednosti a rychlost.

Hlavní část kampaně pak spočívala v umístění malých „červených koberců“ před vstupy do sídel oceněných agentur.

Tyto koberce byly ve skutečnosti zvětšenou fotografií červeného koberečku, na němž se nacházel stříbrný podnos s personalizovaným blahopřáním k úspěchu v soutěži Effie Awards.

Blaupapier měl totiž přímo na předávání cen tým spolupracovníků, který svým kolegům „v terénu“ průběžně rozesílal SMS zprávy s informacemi o tom, které agentury byly oceněny. Koberce tak mohly být instalovány již v průběhu večera a hned ráno při příchodu do práce čekalo na pracovníky oceněných agentur příjemné překvapení.


Výsledek

Celkově bylo kampaní osloveno 28 agentur, přičemž poděkování rozeslaly všechny ještě tentýž den. Response rate přitom byla vyšší než 100 %, protože z jednotlivých agentur děkovalo více lidí současně.

Spolupráce byla navázána se 7 zájemci o služby společnosti Blaupapier. To představuje potenciál zakázek v hodnotě desítek tisíc eur. Celkové náklady na kampaň přitom činily 3 100 eur.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT