Orazítkované pokuty v guerilla kampani jazykové školy

Dubajská jazyková škola oslovila své potenciální klienty odvážným způsobem: umístila na jejich arabsky psané pokuty za parkování anglická razítka propagující její služby.

Ticket Stamp Promotion

Zadavatel:
Berlitz Language Center
Agentura:
MEMAC Ogilvy & Mather
Země: SAE
Rok: 2009

Zadání

Berlitz Language Center je jazyková škola v Dubaji, která nabízí mimo jiné výuku arabštiny pro zahraniční pracovníky.

Úkolem kampaně bylo zvýšit v této cílové skupině povědomí o kurzech arabštiny pro cizince při zachování minimálních nákladů.


Řešení

Ve Spojených arabských emirátech jsou všechny úřední dokumenty vystavovány výhradně v arabštině.

To je sice vcelku pochopitelné, nicméně poměrně nepříjemné pro celých 74 % obyvatel Dubaje. Takový je zde totiž podíl zahraničních pracovníků, kteří běžně komunikují v angličtině a arabsky rozumí nanejvýš pár slov.

Jedním z dokumentů psaných pouze arabsky jsou pokuty za parkování. Těch jsou ročně v Dubaji vystaveny stovky tisíc, většina právě zahraničním rezidentům.

Z marketingového hlediska mají pokuty tu výhodu, že jsou umisťovány za stěrače automobilů, a jsou proto volně přístupné. Lze je tudíž využít například v guerilla kampani, jako to učinila agentura MEMAC Ogilvy & Mather pro Berlitz Language Center.

Ta nechala vyrobit jednoduché razítko s textem: „Chcete se naučit arabsky?“ Vedle textu se pak nacházelo logo Berlitz Language Center a kontakt.

Toto razítko pak brigádníci najatí agenturou otiskovali na čistě arabsky psané pokuty umístěné na předních sklech automobilů.


Výsledek

Přesné výsledky bohužel nejsou známy, nicméně bylo orazítkováno několik set udělených pokut.

Náklady na samotnou realizaci kampaně zahrnovaly pouze tvorbu razítka a odměnu brigádníkům a pohybovaly se v řádu desítek dolarů, přičemž cena jednoho kurzu činí 2 220 USD.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT