On-line kampaň belgické banky pro mladé

Další zlatou kampaní z Cannes, jejíž podrobný popis vám přinášíme, jsou Bannerové koncerty banky Axion.

Bannerové koncerty (Banner Concerts)


Zadání

Axion, banka pro mládež společnosti Dexia, se snaží podporovat mladé lidi mezi 12 a 25 lety ve všech aspektech jejich života. V dobách, kdy stále vzrůstající počet mladých hudebních kapel marně usiluje o slávu na platformě MySpace a kdy mezinárodní hudební průmysl bojuje o přežití, se Axion rozhodl, že je ten správný čas mladé kapely finančně a logisticky podpořit.


Řešení

Axion představil první online bannerový koncert – živý přenos koncertu na ploše klasického reklamního banneru. Díky těmto koncertům se začínajícím kapelám dostalo mnohem více prostoru k projevu, než by získaly využitím služeb MySpace.

Axion nakoupil obrovské množství bannerových pozic na populárních webových stránkách a zorganizoval soutěž, ve které bylo vybráno 25 začínajících kapel. Ty pak dostaly možnost odehrát svůj koncert v rámci 6 milionů těchto bannerů. Zároveň byl nainstalován hlasovací systém, pomocí kterého mohli diváci zvolit jednu z kapel, která získá možnost koncertovat v Ancienne Belgique, jedné z největších koncertních hal v Belgii. Celý koncert pak byl zároveň živě vysílán na on-line televizním kanálu kapely. To kapely motivovalo k umístění bannerového koncertu na jejich fan blogy a stránky na komunitních webech – už tím své hudbě samy zajistily větší publicitu.


Výsledek

Tato kampaň nebyla pouze ukázkou kreativní technologické inovace, ale především dokázala propojit propagaci banky Axion s potřebami současných mladých hudebníků. Dvacet pět začínajících kapel dostalo díky bannerovým koncertům možnost prezentovat svou hudbu 6 807 442 divákům, kteří jejich koncert zhlédli na populárních webových stránkách, kde byly bannery umístěny. Díky možnosti vložení odkazu na bannerový koncert na fan stránky a blogy, narostl celkový počet zhlédnutí o dalších 43 479. Webová stránka kampaně přilákala 44 845 návštěvníků, 7 581 lidí se účastnilo hlasování o vítězné kapele (většina hlasování proběhla prostřednictvím placených sms, namísto bezplatné volby na webu).Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT