On-line farmáře překvapilo reklamní semínko v kampani čokoládových bonbónů

Společnost Kraft využila ve své kampani jako první product placement v on-line hře na sociální síti Orkut.

Chocolate Trees

Zadavatel: Kraft
Agentura: Ogilvy Brazil
Země: Brazílie
Rok: 2010

Zadání

Společnost Kraft uváděla na brazilský trh nové čokoládové bonbóny pod značkou Mini Bis Chocolate.

Úkolem kampaně bylo oslovit široké publikum prostřednictvím sociální sítě Orkut a dostat tak ke spotřebitelům informaci o novém produktu.


Řešení

Orkut je nejpopulárnější sociální sítí v Brazílii a v mnohém se podobá celosvětově úspěšnějšímu Facebooku. Mimo jiné v tom, že nejoblíbenější aplikací je zde hra Happy Harvest, což je obdoba nejoblíbenější aplikace na Facebooku zvané FarmVille.

V rámci těchto her má uživatel zodpovědnost za malou virtuální farmu, o niž se musí starat, zajišťovat, aby se dále rozvíjela, přičemž postupem času získává nové plodiny a zvířata.

Právě této vlastnosti hry Happy Harvest využila v kampani pro Mini Bis Chocolate agentura Ogilvy a na farmy všech hráčů umístila malé kakaové semínko. Jakmile hráč semínko zasadil, staral se o něj stejným způsobem, jako o ostatní plodiny na své farmě.

Po 48 hodinách čekalo všechny „farmáře“ překvapení: ze semínka nevyrostl klasický kakaovník, ale strom obsypaný balíčky s bonbóny Mini Bis Chocolate. Ty bylo možné sklízet stejně jako plody jiných virtuálních rostlin na farmě, hráč mohl dokonce zasadit další „bonbónovníky“.

V reálném světě si pak mohli uživatelé zakoupit „ty bonbóny, které si vypěstovali v Happy Harvest.“


Výsledek

Během týdne bylo zasazeno a vypěstováno více než 25 milionů stromů Mini Bis Chocolate. Informace o novém výrobku zasáhla 100 % aktivních uživatelů hry Happy Harvest a ti se o ni pak dělili se svými přáteli.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT