Odpuzující se auta v direct mailové kampani Mercedesu

Že názorná ukázka předností produktu přesvědčí zákazníky ke koupi nejlépe, znovu potvrdil ve své kampani Mercedes se svou třídou E.

Distronic Plus

Zadavatel: Mercedes-Benz
Agentura: Impact BBDO
Země: SAE
Rok: 2009

Zadání

Nový Mercedes třídy E přišel s inovativním systémem Distronic Plus. Ten s pomocí radaru monitoruje situaci před vozidlem a přizpůsobuje jeho rychlost v závislosti na vzdálenosti od auta jedoucího vepředu. Pokud tedy automobil vepředu začne prudce brzdit, systém Distronic Plus situaci okamžitě vyhodnotí a začne brzdit také. Tím pomáhá předejít srážce a udržuje posádku vozu v bezpečí.

Úkolem kampaně bylo představit tuto „vychytávku“ stávajícím zákazníkům značky Mercedes ve Spojených Arabských Emirátech a dostat ji do jejich povědomí.


Řešení

Kreativní DM zásilky jsou v SAE stále poměrně málo využívaným nástrojem, v tomto případě šlo však o ideální komunikační kanál.

Balíček, který adresáti obdrželi, názorně ukazoval přednosti systému Distronic Plus.

Krabička po rozbalení odhalila dva zmenšené modely vozů Mercedes třídy E a sama se proměnila v napodobeninu silnice. Text vedle „silnice“ představoval nový systém, který přizpůsobuje rychlost vozu tak, aby zajistil bezpečnost jeho posádky.

Nakonec byl adresát vyzván, aby si na modelech vyzkoušel, jak systém funguje. Pokud uposlechl a rozjel se zadním autem směrem k vozidlu vepředu, začal se přední modýlek pohybovat také a mezi oběma auty zůstávala bezpečná vzdálenost.

Tohoto efektu bylo samozřejmě dosaženo s pomocí magnetů umístěných v přídi a zádi modelů a otočených k sobě stejnými póly.


Výsledek

Direct mail vzbudil mezi adresáty velký zájem o testovací jízdy a 72 % jich skončilo nákupem vozu Mercedes třídy E.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT