Obraz ukradený z e-mailu v kampani novozélandské pojišťovny

Pojišťovna Tower se snažila získat klienty z řad majetných Novozélanďanů. Rozeslala proto e-maily, které ukázaly, jak bolestný může být návrat z dovolené, pokud nemají své cenné předměty pojištěné.

Missing Image Email

Zadavatel: Tower Insurance
Agentura: G2 Direct & Digital
Země: Nový Zéland
Rok: 2009

Zadání

Novozélandská pojišťovna Tower chtěla nabídnout skupině osob s vysokými příjmy své pojištění domácnosti pokrývající i velmi drahé předměty. Zakoupila proto kvalitní databázi kontaktů a zkoušela různé e-mailové kampaně, žádná z nich však nebyla úspěšná.

Úkolem pro agenturu G2 Direct & Digital tak bylo vytvořit e-mailing, který bude demonstrovat přednosti tohoto pojištění, ale především přiměje lidi e-mail otevřít a prokliknout.


Řešení

V první řadě agentura provedla segmentaci databáze a vybrala osoby s nejvyšší pravděpodobností toho, že budou vlastnit velmi drahé předměty, od luxusního zboží po umělecká díla.

Jelikož se pojišťovně dosud nedařilo přimět potenciální zákazníky ani k tomu, aby e-mail alespoň otevřeli, byla věnována zvýšená pozornost předmětu zprávy. Ten nakonec zněl:

„[Oslovení jménem], nenechávejte svůj majetek v nebezpečí, když jste pryč.“

Pokud příjemce e-mail otevřel, čekala jej klasická zpráva bez načtených obrázků a dotaz, zda si přeje obrázky v e-mailu zobrazit.

V případě, že s jejich načtením souhlasil, objevila se před ním fotografie obývacího pokoje, avšak stále s jedním chybějícím obrázkem. Tím byl umělecký obraz na zdi pokoje, který zřejmě někdo ukradl.

Text e-mailu pak upozorňoval čtenáře na fakt, že být vykraden je nepříjemné, ale ještě horší je to v případě, že nemáte své cenné věci pojištěné. Následoval samozřejmě kontakt na pojišťovnu Tower.


Výsledek

Open rate dosáhla vynikajících 45 %. Celkem se díky tomuto jednoduchému e-mailu podařilo prodat 61 pojistek s vysokou hodnotou, což výrazně předčilo veškerá očekávání pojišťovny.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT