Nový nástroj SAS pomáhá marketérům využívat možností sociálních sítí

Společnost SAS vyvinula nový software, který pomáhá marketérům zjišťovat, co se na sociálních sítích děje, a poskytuje informace umožňující zvýšit prodej i loajalitu klientů.

Řešení SAS Social Media Analytics pomáhá marketérům vydolovat ze sociálních sítí smysluplná data, porozumět tomu, co se na sociálních sítích děje a předpovídat různé budoucí scénáře.

Nástroj ukazuje marketérům, co si lidé myslí o produktech či značce firmy, identifikuje, kdo zákazníky nejvíce ovlivňuje a jaký vliv má konverzace v sociálních sítích na obchodní výsledky. Na základě získaných informací mohou manažeři aktuálně reagovat a provádět potřebná opatření pro strategie brandu, PR aktivity či zákaznickou péči.

Software také dokáže archivovat a analyzovat více než dvouletou konverzaci z Facebooku, Twitteru, YouTube, diskusních fór či blogů.

Nástroje v praxi využívá například Latin America Telecom. Ten s jeho pomocí identifikuje na sociálních sítích zákazníky, kteří plánují zrušit kontrakt s operátorem. Díky tomu může společnost reagovat ještě dříve, než zákazník k takovému kroku skutečně přistoupí.

Operátor se také snaží identifikovat hodnotné klienty konkurence a cílit na ně mimořádnými promo akcemi. Kromě toho pomocí analytického softwaru vytváří nové segmenty zákazníků, kterým pak šije nabídky na míru. Může jít například o mimořádnou slevu nebo speciální balíček služeb.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT