Nokia „oživila“ Bruce Lee pro virální kampaň

V loňském roce Nokia natočila a vypustila do světa "dosud nezveřejněné" a neuvěřitelné video populárního herce Bruce Lee k propagaci limitované edice svého špičkového modelu N96.

Bruce Lee – Ping pong


U příležitosti 35. výročí úmrtí známého Kung Fu herce Bruce Lee uvedla Nokia na čínský trh speciální edici modelu N96: Nokia N96 Bruce Lee limited edition.

Tato varianta byla ještě dražší než (už tak ne právě levná) standardní Nokia N96 a úkolem tedy bylo povzbudit fanoušky Bruce Lee ke koupi tohoto exkluzivního modelu.

Agentura JWT Beijing přišla s nápadem vrátit Bruce Lee zpět do života.

Vzniklo video se současným dvojníkem mladého Bruce Lee, kde „Bruce Lee“ hraje ping pong s pomocí nunčaků, zatímco jeho protivník má běžnou pingpongovou pálku. Video je pro větší věrohodnost natočeno černobíle a při kvalitě odpovídající době života Bruce Lee.Nejprve byl na videoserverech umístěn 10sekundový útržek z videa prezentovaný jako nikdy nezveřejněná nahrávka Bruce Lee v akci. Během 24 hodin dosáhlo video 700 000 zhlédnutí a vyvolalo bouřlivou diskusi se dvěma stěžejními otázkami: zda je na videu zachycen skutečně Bruce Lee a zda je ona „Kung Fu hra“ pravá.

O dva dny později byla vypuštěna plná verze videa (tentokrát již i s představením modelu Nokia N96 Bruce Lee limited edition na konci). Nahrávka se rychle šířila po všech sítích pro sdílení videa a získala si velkou pozornost v Číně i mimo ni.

Současně s tím, jak rostl počet lidí, kteří viděli video (to nakonec dosáhlo přes 12 milionů zhlédnutí), rostl také zájem o telefon a do prodejen Nokie v Číně proudili zákazníci, aby si speciální edici modelu N96 minimálně prohlédli, mnozí z nich si pak telefon rovnou koupili.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT