Nechoďte domů jen na návštěvu, najděte si novou práci

Direct mailová kampaň britské personální agentury oslovovala lidi, kteří tráví v práci podstatně více času než doma, a vyzývala je k hledání nového zaměstnání.

Visitor Pass

Zadavatel: PMP
Agentura: McCann Erickson
Země: Velká Británie
Rok: 2009

Zadání

Britská on-line personální agentura Perfect Marketing People chtěla získat více uživatelů, a to především z řad ambiciózních manažerů i exekutivců pracujících v oblasti marketingu.


Řešení

Cílovou skupinu kampaně tvořili lidé, kteří se cítí přepracovaní a přitom podhodnocení. Lidé, kteří tráví v práci tolik času, že domů chodí prakticky jako na návštěvu. Uvítali by změnu, jen se k ní ne a ne rozhoupat.

Agentura McCann Erickson Manchester proto připravila direct mail cílený právě na ono pouhé „navštěvování“ domova.

Zásilku tvořil obyčejný kus kartonu s nalepenou adresou příjemce doplněný o visačku s nápisem „Visitor“ (Návštěva). Šlo o standardní propustku, jakou dostávají například návštěvníci větších kancelářských budov, když do nich přicházejí na pracovní schůzku.

Rozdíl spočíval v tom, kdo byl uveden jako „navštívený“: tentokrát nešlo o obchodního partnera, nýbrž o manžela/manželku a děti. V kolonce pro čas příchodu pak bylo napsáno 11 PM, tedy čas, kdy tvrdě pracující lidé nezřídka skutečně dorazí domů.

Pokud si adresát uvědomil, že takto nechce ve svém životě pokračovat, nabízela mu visačka alternativu v podobě internetové adresy perfectmarketin­gpeople.com nebo telefonního čísla agentury.


Výsledek

Během kampaně vzrostl počet životopisů vložených do systému agentury Perfect Marketing People o 320 %.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT