Mužská konspirace na den Sv. Valentýna v kampani novozélandského obchodu

"Nemáte pro partnerku nic k Valentýnu? Nevadí, zařídíme Vám skvělý dárek a navíc zcela zdarma!" Zhruba tak nějak dal o sobě vědět e-shop The Warehouse na Novém Zélandu v úspěšné integrované kampani.

The Great Love Conspiracy


Zadání

Novozélandský e-shop The Warehouse prodává široký sortiment zboží, od elektroniky přes knihy a hračky, po dárky a šperky. Loni v únoru chtěl obchod přesvědčit mužské obyvatele Nového Zélandu k nákupu valentýnských dárků právě u něj.


Řešení

Ve spolupráci s agenturou AIM Proximity vznikl nápad ukázat mužům, že The Warehouse rozumí jejich potřebám souvisejícím se dnem Sv. Valentýna. Tedy že ačkoli tento svátek může být pro muže dosti drahou záležitostí, The Warehouse vše zařídí tak, aby partnerka byla spokojená a muž neutratil ani cent.

Jak to? Mezi muže byla vypuštěna informace, že 14. února 2008 bude prolétat nad několika místy na Novém Zélandu letadlo, které za sebou potáhne plachtu s nápisem. Byla vytvořena speciální webová stránka pouze pro muže, kde návštěvníci v hlasování vybírali tento nápis (nakonec zvítězilo „Babe, I love you“) a místa, nad nimiž letadlo poletí.

Pak už stačilo být jen ve správný čas na správném místě a sklidit obdiv partnerky, které by měli muži samozřejmě říct, že letadlo objednali jen pro ni.


Výsledek

Ačkoli The Warehouse nabídnul mužům luxusní dárek pro jejich partnerky zcela zdarma, většina jich nakonec pochopitelně koupila „skutečný“ dárek, mimo jiné proto, že tato kampaň se stala na Novém Zélandu všeobecně známou – získala si bezplatné mediální pokrytí v hodnotě 200 000 dolarů.

Dále vygenerovala 44 tisíc dodatečných page views při 22% míře prokliku a přispěla k dramatickému zvýšení prodejů.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT