Minikalendář, pinzeta a lupa v direct mailové kampani švýcarských hodinek

Posílit vztah se zákazníky chtěl výrobce švýcarských hodinek, který rozeslal nápaditou pozvánku k prohlídce své továrny.

Passion for Details

Zadavatel: IWC
Agentura: Jung von Matt/Alster
Země:
Rok: 2009

Zadání

IWC je švýcarský výrobce hodinek, jehož mottem je „Vášeň pro detail“.

Úkolem kampaně pro německý trh bylo navázat na toto heslo, vybudovat u stávajících zákazníků silnější vztah ke značce a podpořit v koupi dalšího modelu hodinek IWC.


Řešení

V IWC si řekli, že nejlepší způsob, jak se sblížit se zákazníkem, je pozvat jej na prohlídku továrny, kde se hodinky vyrábějí.

Agentura Jung von Matt/Alster proto připravila kreativní direct mailovou zásilku, která se skládala z miniaturního kalendáře, hodinářské lupy a pinzety.

Minikalendář byl tvořen dvanácti listy s fotografiemi součástek z hodinek IWC v jejich reálné velikosti. Pomocí lupy a pinzety pak příjemce mohl kalendářem listovat a jednotlivé díly si i s popiskem prohlížet.

Přiložený dopis pak obsahoval pozvánku k prohlídce továrny, kde se může na vlastní oči přesvědčit, jak vypadá „Vášeň pro detail“.


Výsledek

Více než polovina adresátů, kteří obdrželi pozvánku, skutečně na prohlídku přišla, velká část z nich vzala i své rodiny. Společnost IWC tak navázala blízký vztah s mnoha zákazníky a zvýšila pravděpodobnost, že jejich příští hodinky budou znovu nést značku IWC.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT