Miničasopis zaslaný krysám na vaší adrese ve vtipné kampani hubitele škůdců

Když si krysy ve vašem domě předplatí časopis, je čas se jich zbavit. Tak by se dalo charakterizovat poselství kreativní direct marketingové kampaně arabské firmy zabývající se likvidací škůdců.

Miniature Magazine

Zadavatel: MASA Pest Control
Agentura: TBWA\RAAD
Země: Saúdská Arábie
Rok: 2009

Zadání

MASA Pest Control je firma zabývající se hubením škůdců.

Cílem kampaně bylo rozšířit okruh zákazníků společnosti a představit její služby cizincům i arabským „přespolním“ pracovníkům, kteří si v oblasti Jeddahu pronajali dům.


Řešení

Kampaň měla lidem ukázat nejen to, že prostředí zamořené hlodavci je zdraví nebezpečné, ale především, že o svých „spolubydlících“ nemusejí vůbec vědět.

Bylo nutné nepřehlédnutelným způsobem upozornit obyvatele domů na fakt, že hlodavci žijí své životy paralelně s těmi jejich.

Do poštovních schránek ve čtvrtích obývaných zvolenou cílovou skupinou byly distribuovány miniaturní časopisy nazvané „Hole Décor“ a „Rat’s Health“ (tedy hlodavčí verze známých magazínů Home Décor a Men’s Health). Na časopise byla uvedena správně domovní adresa, příjemcem však nebyl žádný ze skutečných obyvatel domu, nýbrž krysy sdílející s nimi životní prostor.

Když lidé miničasopis otevřeli, vypadla z něj kartička s textem:

„Krysy mohou převzít váš dům dříve, než si toho stačíte všimnout. Zavolejte nám. MASA Pest Control“


Výsledek

Kampaň vygenerovala 20% zvýšení telefonátů během dvou týdnů. Navíc se lidem natolik líbila, že žádali o zaslání reklamní komunikace také jejich přátelům.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT