Microsoft rozesílal manažerům v direct mailové kampani dřevěné stoličky

Speciální software Microsoftu pomáhá manažerům získat přehled nad děním ve firmě. Do té doby, než si software pořídí, mohou se rozhlížet třeba s pomocí dřevěné stoličky. Alespoň v direct markegingové kampani ze Spojených Arabských Emirátů.

Get a Better View

Zadavatel: Microsoft
Agentura: Wunderman Dubai
Země: Spojené Arabské Emiráty
Rok: 2009

Zadání

Microsoft Dynamics je podnikový software, který pomáhá integrovat jednotlivá oddělení a procesy ve společnosti prostřednictvím speciálního rozhraní na jedné stránce.

Cílem Microsoftu bylo prosadit tento produkt do podniků ve Spojených Arabských Emirátech.


Řešení

Agentura Wunderman připravila kampaň, jež názorně demonstrovala přínos využívání softwaru Microsoft Dynamics. Tím je kompletní přehled o všech podnikových činnostech na jednom místě.

Sto padesát manažerů velkých firem obdrželo direct mailovou zásilku v podobě rozměrné krabice. Uvnitř adresáti našli dřevěnou stoličku popsanou na horní straně textem, který představoval výhody produktu Microsoft Dynamics a podrobně popisoval, jak využití tohoto softwaru umožní manažerovi mít přehled nad celou firmou.

No a do doby, než si produkt pořídí, mohou k dohlížení na dění ve firmě použít tuto stoličku, ze které je rovněž dobrý rozhled.


Výsledek

Stolička se ukázala být nejen vtipným reklamním médiem, ale také praktickým dárkem, neboť ve většině firem našla další využití.

Microsoft díky této kampani získal 34 poptávek, což představuje response rate ve výši necelých 23 %.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT