Manažeři si hrají v digitální kampani The Economist

Přesvědčit byznysmeny, aby si hráli, a ještě jim při tom tvrdit, že jsou chytří, se povedlo agentuře Ogilvy v hongkongské kampani pro časopis The Economist.

Sudoku


Zadání

Agentura Ogilvy připravuje akviziční kampaně pro časopis The Economist již 25 let. V rámci své kontinuální práce se před třemi lety zaměřila na získání nových předplatitelů z řad hongkongských byznysmenů.


Řešení

V Ogilvy se rozhodli manažerům trochu zalichotit. Myšlenka spočívala v tom ukázat jim, že jsou chytří, a proto by měli udělat chytrý krok a předplatit si časopis pro inteligentní lidi – The Economist.

V roce 2006 bylo v této cílové skupině velmi oblíbené řešení Sudoku. Lidé mají rádi pocit, že dokázali svým rozumem rozluštit hádanku, přijít věci na kloub a zvítězit. Kampaň The Economist tedy hrála právě na tuto lehce narcistickou strunu.

Nejprve vznikla její mediální část, reprezentovaná především tiskovou inzercí, zajímavější však byla následná část digitální.

Ta zahrnovala jak klasický e-mailing a microsite tak interaktivní banner a s ním související aplikaci pro mobilní telefony. Banner totiž vyzýval k zadání telefonního čísla, na nějž bude zaslán wapový odkaz ke stažení hry Sudoku. Po instalaci si uživatel mohl zahrát plnohodnotné Sudoku (obrandované do barev The Economist).

Jakmile celou hádanku vyřešil, objevila se výzva: „Udělejte ještě jeden chytrý tah,“ následovaná možností okamžitého objednání předplatného, buď zatelefonováním na dané číslo, nebo přes WAP.

Prohlédněte si video popisující kampaň:Výsledek

Kampaň běžela po dobu 6 týdnů a ve srovnání s dřívějšími direct mailovými či e-mailingovými kampaněmi zaměřenými na podobné cílové skupiny dosáhla o 557 % vyššího podílu konverzí. Response rate na nabídku stažení hry činila 10 %.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT