Luboš Beniak osobností českého direct marketingu

Asociace direct marketingu a zásilkového obchodu (ADMAZ) vyhlásila na letošní konferenci Dny direct marketingu poprvé Osobnost českého direct marketingu. Stal se jí Luboš Beniak z vydavatelství Reader’s Digest, kde působí na pozici generálního ředitele pro střední Evropu.

Luboš Beniak vystudoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy (1980) a dále absolvoval řadu kurzů managementu, např. Advanced Management Program (INSEAD, Francie).

V letech 1979–1992 pracoval pro tehdy populární časopis Mladý svět, kde byl v prosinci 1989 zvolen šéfredaktorem. Po privatizaci v roce 1990 se stal zároveň ředitelem akciové společnosti Mladý svět.

Do poloviny devadesátých let pracoval jako ředitel public relations firmy SHILLAND & Co. Central Europe, poté jako tiskový mluvčí a poradce ministra průmyslu a obchodu ČR Vladimíra Dlouhého nebo jako dramaturg a moderátor v TV Nova.

Od roku 1995 spojil svůj život se společností Reader’s Digest, globálním vydavatelstvím časopisů, knih a hudebních a video kolekcí, fungujícím na bázi direct marketingu. Dnes zde pracuje jako generální ředitel pro střední Evropu.

Luboš Beniak byl kromě práce ve firmě aktivní i v rámci české direct marketingové komunity. Byl členem a také předsedou představenstva ADMAZ, aktivně se také ve prospěch oboru účastnil jednání se státními orgány a organizacemi, zejména v době přípravy některých legislativních předpisů.

V současné době je jako nadnárodní ředitel členem představenstva EMOTA (European E-commerce and Mail Order Trade Association).

Do „síně slávy“ bude asociace postupně vybírat takové osobnosti, které se významnou měrou zasloužily o rozvoj českého přímého marketingu. Titul „Osobnost českého direct marketingu“ tedy ADMAZ neuděluje za úspěšnou jednorázovou akci, ale za dlouhodobý přínos oboru.4. Září 2009

Štítky:  , , ,

Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT