Které štěně pomůže sbalit nejvíce holek? – virální kampaň Sony Ericssonu

Kreativní způsob, jak představit novou technologii rozpoznání úsměvů v telefonech Cybershot, zvolila značka Sony Ericsson ve své on-line kampani.

Puppy Pulling Power

Zadavatel: Sony Ericsson
Agentura: Saatchi & Saatchi
Region: Celosvětově
Rok: 2009

Zadání

Výrobce mobilních telefonů Sony Ericsson v loňském roce uváděl na trh modelovou řadu Cybershot s technologií rozeznávání úsměvů. Díky ní je telefon schopen zachytit fotografii právě v okamžiku, kdy se osoba v záběru usměje.

Úkolem kampaně bylo rozšířit povědomí o nových modelech v cílové skupině mladých lidí.


Řešení

Agentura Saatchi & Saatchi natočila desetiminutové video, v němž se dva mladíci rozhodli uskutečnit experiment s pomocí několika štěňat a jednoho telefonu Sony Ericsson Cybershot.

Experiment spočíval ve snaze zjistit, která rasa štěňat má největší potenciál k lákání žen.

Pěti štěňatům různých ras byl na obojek upevněn mobil Sony Ericsson Cybershot s technologií rozeznávání úsměvů a zapnutým fotoaparátem. Mladíci se pak posadili do parku a každému štěněti dali jednu hodinu na to, aby „přitáhlo“ co nejvíce děvčat.

Skóre se pak počítalo podle toho, kolik fotografií mobilní telefon na psím krku udělal, tedy kolik dívek se na konkrétní štěně usmálo.

Kampaň odstartovala krátkým trailerem, který pak lákal diváky na microsite, kde bylo postupně uveřejněno šest částí celého filmu mapujícího experiment. Nechyběl také výběr nejzajímavějších fotografií dívek pořízených z psího obojku.

A samozřejmě výsledky experimentu: nejvíce úsměvů nachytalo štěně samojeda (21), celkovým vítězem však byl vyhlášen mops, jelikož jeho 16 úlovků mladíci vyhodnotili jako nejatraktivnější.Výsledky

Desetiminutové video zaznamenalo na 300 tisíc zhlédnutí během prvního měsíce a objevilo se na 682 webech ze 136 zemí.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT