Kina v kampani poskytovatele připojení promítala filmy „z internetu“

Návštěvníci kin v Dominikánské republice byli překvapeni, když se při promítání začal sekat obraz, jako by se film pomalu načítal z internetu. Šlo však jen o originální kampaň poskytovatele širokopásmového připojení.

Reload

Zadavatel: Tricom
Agentura: Pages BBDO
Země: Dominikánská republika
Rok: 2009

Zadání

Společnost Tricom je dominikánská telekomunikační společnost. V loňském roce chtěla oživit zájem zákazníků o své rychlé širokopásmové připojení k internetu.

Úkolem kampaně proto bylo zajistit značce Tricom pozici top of mind poskytovatele rychlého připojení, a to v cílové skupině mladých lidí a teenagerů, kteří často rozhodují o tom, jaké připojení k internetu si nechá domácnost zavést.


Řešení

Agentura Pages BBDO oslovila cílovou skupinu, která používá internet ke sledování streamovaných videí, a proto potřebuje rychlé a stabilní připojení. Kampaň probíhala přímo na místě bezprostředně spjatém s filmy: v kinech.

Cílem bylo připomenout návštěvníkům kin frustraci spojenou s pomalým načítáním videí a zároveň jim nabídnout řešení.

Před samotným začátkem hlavního filmu (tedy to bloku reklam a upoutávek) se na plátně zpravidla objeví krátká animace se znělkou a logem produkční společnosti. V kinech, kde kampaň probíhala, se však animace opakovaně „sekala“, přesně tak, jako když uživatel sleduje on-line video na pomalém připojení.

Po chvíli se na plátně objevil kurzor myši, který přepnul obraz z celoobrazovkového režimu do standardního okna internetového prohlížeče a odhalil tak stránku silně připomínající službu YouTube. Následně návštěvníky kina neviděná osoba, ovládající počítač, vytvořila nové připojení nazvané: „širokopásmový internet Tricom,“ připojila k němu počítač a obnovila stránku s videem, které okamžitě celé najelo.

Pak už jen stačilo spustit přehrávání a opět zvětšit video na celou obrazovku. Od té chvíle se již film samozřejmě ani jednou nezasekl.

Jak celá akce v kinosále vypadala, se můžete podívat na následujícím videu:Před východem ze sálů pak byly divákům rozdávány letáčky s nabídkou velmi rychlého a stabilního připojení od společnosti Tricom.


Výsledek

Kampaň vzbudila velkou pozornost na Twitteru a v dalších sociálních sítích, lidé ještě z kina referovali o překvapivé skutečnosti: kino promítá film z internetu! Zmiňovali se také o anabázi, během níž musel někdo přepnout původní pomalé připojení na Tricom.

Internetová divize společnosti Tricom zvýšila obrat o 36 % a zaujala v myslích spotřebitelů pozici jedničky mezi poskytovateli rychlého připojení k internetu.30. Červenec 2010

Štítky:  , , ,

Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT