Kampaň belgické kabelovky ukázala nahou moderátorku na osm setin sekundy

Digitální televize společnosti Telenet má různé výhody. Jednou z nich je možnost zastavit ve správnou chvíli obraz a vidět tak odvážnou fotografii populární belgické celebrity Evi Hanssen. Kampaň byla oceněna v kategorii Direct soutěže Eurobest.

Evi Naked


Zadání

Telenet je belgický poskytovatel digitální televize. Ačkoli lidé v Belgii znají výhody digitální televize, mnoho z nich se nemá k přechodu z „analogu“ na „digitál“. Úkolem kampaně tak bylo přesvědčit tuto skupinu, že skutečně o něco přicházejí, když nevyužívají možností digitálního vysílání.


Řešení

Agentura Duval Guillaume se v kampani rozhodla vsadit na jednu z funkcí, kterou Telenet ve svém digitálním vysílání nabízí: zastavení živého vysílání. Tato funkce umožňuje kdykoli stisknout pauzu a zastavit probíhající televizní pořad (zpravidla tehdy, když potřebujete od televize odběhnout, nebo vás něco na obrazovce zaujme).

Namísto toho, aby se v kampani o funkci mluvilo a popisovaly se její výhody, byla divákům představena v praxi.

V reklamním TV spotu nejprve sledovali skupinku slonů, jak se prochází krajinou, ovšem po chvíli hlas v reklamě upozorní na populární belgickou televizní krásku Evi Hanssen, která se záhy skutečně objeví na obrazovce a dokonce nahá. Ovšem jen na 0,08 sekundy.

Následně jsou diváci informováni, že pokud využívají služeb Telenet, mohou si obraz kdykoli zastavit, ti ostatní mají smůlu.

Prohlédněte si TV spot:Výsledek

Již hodinu po prvním odvysílání spotu se začaly objevovat blogy píšící o digitálním vysílání Telenetu a jeho kampani. Následně informaci přinesla i velká média.

Lidé se na Facebooku a YouTube chlubili fotografiemi a videozáznamy toho, jak se jim podařilo ve správnou chvíli zastavit obraz.

V prvním týdnu byly výrazy Telenet a Evi Hanssen na Googlu vyhledávanější, než jména Paris Hilton a Britney Spears během jejich turné v Belgii.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT