Je tu nová verze IBM SPSS Statistics

Vývoj jednoho z nejrozšířenějších statistických softwarů IBM SPSS Statistics jde neustále kupředu. ACREA CR nyní uvádí na trh novou verzi softwaru SPSS Statistics 24.

Analýza dat je nástrojem k dosažení cílů organizací a plní čím dál tím důležitější úlohu v rozhodování. ACREA CR právě představuje novinky ve verzi 24 analytického softwaru SPSS Statistics.

SPSS Statistics 24 poskytuje nový způsob práce se zdrojem programových doplňků od třetích stran na Statistics Extension Hub. Extensions Hub je nové prostředí pro správu a získání doplňků, kde je možné najít, stáhnout si a případně aktualizovat doplněk založený na syntaxi SPSS, která může přistupovat k programu Python nebo R. SPSS Statistics tak opět prohlubuje spolupráci s volně dostupnými programy a jejich širokou uživatelskou základnou. Způsob načítání a zápisu dat z externích zdrojů ve verzi 24 obsahuje lepší rozpoznávání typu proměnných a jiné funkce, které jí od začátku usnadňují práci s datovými soubory.

Základní modul SPSS Statistics Base tak již obsahuje funkce, jako jsou geoprostorové analýzy, které dovolují prozkoumat vztahy mezi daty vzhledem k příslušné geografické poloze a odhalit tak hlubší poznatky o lidech a událostech. Časoprostorové predikce hledají trendy napříč časem a prostorem, což umožňuje předpovídat významné oblasti a určovat, jak se tyto oblasti mění v čase. Tyto metody se využívají například při správě budov nebo k analýze výkonnosti poboček. Zobecněná prostorová asociační pravidla mohou být využita k předpovědi pravděpodobnosti výskytu kriminality na základě demografických znalostí o regionech.

Software je poskytován také formou tří balíčků: Standard, Professional a Premium. Seskupením podstatných funkcí do jednotlivých balíčků získáte metody a funkce, které jsou potřebné pro provedení analýz vedoucích k úspěchu firmy.

Novou verzi IBM SPSS Statistics nebo trial licenci k vyzkoušení zdarma je možné získat kontaktováním společnosti ACREA.

Zdroj: ACREA CR10. Květen 2016

Štítky:  , ,

Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT