Integrovaná kampaň amerických cereálií

OgilvyInteractive připravilo ve Spojených státech interaktivní direct marketingovou kampaň pro cereálie Honey Bunches of Oats.

Jedna lžička řekne vše


Zadání

Honey Bunches of Oats (HBO) je americká značka cereálií, která si dala za cíl posunout se z třetího místa na pozici dvojky na trhu. Pochopitelně musela čelit tvrdé konkurenci, neboť nabídka cereálních výrobků v obchodech je nepřeberná a zákazníci jsou zpravidla spokojeni se „svou“ značkou, kterou si jednou vybrali a nemají potřebu měnit.


Řešení

Slogan „Jedna lžička řekne vše“ se stal ústředním motivem integrované kampaně, která zahrnovala direct response TV spoty, promo akce na ulicích měst, outdoorovou reklamu, interaktivní akce a soutěže.

Cílem bylo přesvědčit spotřebitele, že stačí ochutnat jednu lžičku cereálií HBO, aby se do nich zamilovali. Zemi objížděly kamiony a skuteční zaměstnanci pořádali ochutnávky na veřejných místech a povídali si s lidmi o výrobcích Honey Bunches of Oats, o jejich práci a předávali svou lásku k cereáliím HBO zákazníkům.

Jak taková akce vypadala v praxi, si můžete vyzkoušet na interaktivní prezentaci na webu Honey Bunches of Oats.


Výsledek

Během prvních 12 týdnů navštívilo web kampaně téměř 206 tisíc unikátních návštěvníků. Na 150 tisíc vzorků bylo rozesláno registrovaným uživatelům, což přineslo více než 100 tisíc e-mailových adres. Celkově bylo rozdáno přes dva miliony vzorků.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT