Falešný klíček ve dveřích auta vylekal řidiče v neadresné kampani

Kampaň, která v řidičích na chvíli vyvolala pocit, že se je někdo pokusil okrást, zdvojnásobila během jednoho měsíce prodeje zabezpečovacích zařízení.

The Key

Zadavatel: Batra Auto Company
Agentura: Ogilvy & Mather
Země: Indie
Rok: 2008

Zadání

Společnost Batra Auto Company je prodejcem vozů značky Maruti (Maruti Suzuki je největší indickou automobilkou). Kromě samotných aut však prodává také značkové příslušenství, mezi nějž patří také zabezpečovací systémy.

Koncem roku 2008 došlo v hlavním městě Indie k výraznému nárůstu počtu krádeží automobilů a Batra Auto Company se proto rozhodla, že je ten správný čas pro propagaci originálního zabezpečovacího systému pro vozy Maruti.


Řešení

Řidiči aut značky Maruti byli osloveni neadresnou kampaní. Agentura Ogilvy & Mather nechala vyrobit falešné klíčky, které pasovaly do zámku většiny vozů Maruti (samozřejmě do nich pouze zapadly, ale nebylo možné jimi odemknout).

Klíčky pak byly zasouvány do zámků Maruti na veřejných parkovištích, před kancelářskými budovami i u domovů lidí. Když řidič přicházel k autu, viděl klíč zastrčený ve dveřích a vylekal se, že se jeho vůz někdo pokoušel ukrást.

Při bližším pohledu si ale všiml, že na klíči visí štítek s textem:

„Naštěstí jsme se nepokoušeli vaše auto ukrást. Někdo jiný by ale mohl.“

Následoval kontakt na společnost Batra Auto Company, autorizovaného dealera značkových zabezpečovacích systémů Maruti.


Výsledek

Kampaň vygenerovala tisíce poptávek a vedla k nárůstu prodejů značkových zabezpečovacích systémů Maruti o 130 % během prvního měsíce.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT