Facebooková kampaň pro zvířátka pomohla neziskovce zvýšit příjmy

Můžete se starat o zvířata ve Farmville, nebo můžete pomoct těm skutečným. Přibližně takové bylo poselství on-line kampaně portugalské organizace pomáhající zvířatům.

Help a Friend

Zadavatel: União Zoófila
Agentura: Strat
Země: Portugalsko
Rok: 2010

Zadání

União Zoófila je portugalská nezisková organizace zabývající se pomocí zvířatům (především opuštěným domácím mazlíčkům).

Úkolem kampaně bylo zvýšit objem vybraných prostředků a také upozornit na problém opouštění zvířat, ke kterému v Portugalsku dochází především v létě.


Řešení

Agentura Strat v kampani vyšla z myšlenky, že zvířata jsou naši přátelé a o své přátele bychom se měli starat. Starají-li se desítky milionů lidí o virtuální farmu na Facebooku, možná by byli ochotni postarat se také o skutečná zvířata, která jejich pomoc opravdu potřebují.

V některých jihoamerických zemích je zvykem slavit 20. července jako Den přátelství. V Portugalsku tato tradice neexistuje, nicméně kampaň União Zoófila měla sloužit právě jako oslava Dne přátelství, a to mezi člověkem a zvířaty.

Vznikla tak on-line kampaň, jejímž základem se stala microsite www.ajudaumamigo.com (www.pomozpříteli.com) a hlavním komunikačním nástrojem Facebook.

Na microsite může uživatel zvolit jeden z deseti způsobů pomoci (např. zakoupení potravy, léků nebo vodítek) a ten poté několika kliknutími propagovat na svém facebookovém profilu. Samotný post na Facebooku má stylem připomínat hru Farmville.

Přátelé takto pomáhajícího uživatele, kteří na microsite z Facebooku přicházejí, zde pak mohou přispět na nákup požadovaných věcí. A samozřejmě sdílet dále.


Výsledek

Kampaň odstartovala týden před Dnem přátelství a po dobu dvou týdnů se jí dařilo plnit portugalská média.

Výzvu k pomoci na Facebooku sdílely 3 tisíce lidí a počet fanoušků oficiální stránky União Zoófila vzrostl o třetinu na více než 40 tisíc.

Nejdůležitějším efektem pak byl výrazný nárůst příspěvků, který umožnil mimo jiné vybudovat novou moderní ošetřovnu pro zvířata.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT