Ekologické taxi nesmí plýtvat papírem – kampaň „Pošli to dál“

Společnost Greentomatocars, která se pyšní tím, že je nejekologičtější taxislužbou v Londýně, potřebovala propagovat své služby, ale zároveň si zachovat svůj ekologický positioning.

Pošli to dál (Pass it on)


Zadání

Greentomatocars je taxislužba, která používá v očích veřejnosti nejzelenější auto v okolí – Toyotu Prius. Navíc společnost vysadí tisíce stromů ročně jako náhradu za emise, které jsou nevyhnutelné při přepravě lidí z bodu A do bodu B. Aby získali zákazníky, potřebovali lokální reklamu v místě působnosti. Pro taxislužby to většinou znamená uchýlit se k neadresným zásilkám. Ale jak realizovat neadresné zásilky bez plýtvání papírem, které by bylo faktickým popřením myšlenky Zelené taxislužby?


Řešení

Řešením bylo vyrobit jedinou zásilku, která se může v sousedství předávat. Každá ulice dostane pouze jednu zásilku. První adresát si po obdržení zásilky a zapsání telefonního čísla taxi služby odškrtne svou adresu a předá ji dalšímu sousedovi. A tak dále, dokud zásilku neuvidí celá ulice.


Výsledek

Cílovou skupinou byly domácnosti v okruhu dvou mil od kanceláře Greentomatocars v západní části Londýna. Po měsíci narostly zakázky o 11 %, přičemž vzestup může být připisován jedině neadresné zásilce. Společnost Greentomatocars postupně úspěšně rozšířila tuto aktivitu do dalších částí Londýna.Kampaň dne

Kampaň dne: 3D direct mail na 877 architektů zařídil 229 schůzek pro zástupce Kingspanu

Časopis Direkt

  • Časopis pro direct marketing
  • Aktuality z ČR i ze světa
  • Výsledky světových soutěží
  • Průzkumy, analýzy, rozhovory
časopis DIREKT